2020 ÖDÜLLERİNDE GERİ SAYIM BAŞLADI

Geçen yıl ilki verilen TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri’nin bu yıl hangi isimlere gideceği merak uyandırdı.

2020 ÖDÜLLERİNDE GERİ SAYIM BAŞLADI

 

Geçen yıl ilki verilen TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri’nin bu yıl hangi isimlere gideceği merak uyandırdı.

 

Ülkemizin tanıtımı, gelişimi ve sorunlarına yönelik çalışma yapanların ve yapacak olanların bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan TUMBİFED; kamuoyunda takdirle karşılanan TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri için geniş tabanlı bir katılımla 2020 yılının ilk toplantısını yaptı.

 

Çalışmaların ilk etabı 7 Ocak 2020 Salı günü İstanbul Hilton Bosphorus’ta akademi üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Akademi Kültür ve Bilim Komisyonu toplantısında açılış konuşmasını TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge yaptı.

 

Dinamik ve paydaşlarıyla takımdaşlık duygusu üzerinde şekillenen yönetim anlayışıyla dikkat çeken Bilge, ülke dâhili ve haricinde temas ettikleri problemleri kendi öz meseleleri kabul edip çözüm odaklı modeller oluşturma çabalarından bahsetti. Yapılan seyahat ve temaslarla ilgili detayları ve akabinde gelen yeni adımları, projeleri katılımcılara aktaran genel başkan Cemil Bilge’nin çizdiği vizyon heyecan uyandırdı.

 

Prof. Dr. Semahat Demir meselelerin gönül birliğiyle, öngörüyle takip edilip daha oluşmadan önlemenin önemini anlatırken; Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu Suriye ve Göç konusunu; Dr. Ramazan Kurtoğlu dünyadaki ve ülkemizdeki göç dalgası ile bağlantılı durumlar hakkında öngörülerini paylaştı.

 

Komisyonlar başkanı Prof. Dr. Muammer Ertaç Ergüven, Dedeman Otel’de geçtiğimiz yıl gerçekleşen ilk ödül törenini hatırlatarak bu yıl çıtanın daha yüksekte olacağını, potansiyel hak sahiplerinin seçilme kriterlerinde yapılacaklar ve dikkat edilecekler hususunda kriterlerin öneminden bahsetti.

 

Akademisyenlerin katkıları ışığında 2020 TÜMBİFED Akademi Bilim Kültür Ödülleri prensip kararları alınarak bir sonraki adımın alt yapısı olacak başlıklarda fikir birliği sağlanan konular tespit edildi.

 

Kapsamı ve liyakati önceleyen objektif kriterleriyle büyük bir boşluğu doldurmaya aday TÜMBİFED Akademi Bilim Kültür Ödülleri, kamuoyunu her adımda bilgilendiren şeffaflığıyla da ilgi görüyor.

 

 

 

 

*TÜMFİBED:  Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu / https://www.tumbifed.com/