AKADEMİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TÜMBİFED (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu)’in düzenlediği, akademik bir komisyon tarafından belirlenen ödüller 18 Haziran akşamı Dedeman İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bünyesinde birçok derneği barındıran ve son dönemlerde hem sosyal kampanyaları hem de çalışmalarıyla adını duyuran TÜMBİFED yeniden önemli bir amaç için bir araya geldi. Kendi alanlarında uzman 25 profesörden oluşan TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Komisyonu aylarca süren çalışmaları sonucunda insanlık adına katkı sağlayan projeleri ödüllendirdi. Ödül töreni öncesinde Prof. Dr. Mustafa Uslu’nun hazırlamış olduğu Anadolu’dan Esintiler Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından verilen konserde davetliler eşsiz bir gece yaşadı. Farklı kategorilerde birçok ödülün dağıtıldığı gecede Hülya Koçyiğit’e Yaşam Boyu Onur Ödülü, Ertuğrul Özkök’e Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü, LÖSEV’e Yılın STK Ödülü, “Baba Hayri” olarak bilinen Eski Milli Futbolcu Hayri Ülgen’e Spora Destek Ödülü, Darüşşafaka’ya Eğitim Ödülü, Müge Anlı’ya Sevgi İzi Projesiyle Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’a Deprem Ödülü, Yüksel Aytuğ’a Yılın Medya Eleştirmeni Ödülü, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’a Akademi Ödülü, Halil Tokel’e TÜMBİFED Jüri Özel Ödülü, Tekvando Dünya Birincisi İrem Yaman’a Yılın Spor Ödülü verilirken, Yılın Süpervizör Ödülü’nün sahibi Abdürrahim Albayrak oldu.

Törende açıklama yapan TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge, “Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu’nun en önemli amacı; değerli üyelerinin de katkılarıyla, devletimize yardım etmek, toplumsal anlamda bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları yapmak, toplumun zararına olan etkenlerin ortandan kaldırılması için mücadele etmek, halkın çıkarlarını ve haklarını korumak için çalışmalar yapmaktır. Bugün TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri gecesinde sadece proje yapmak için değil bizimle aynı amaç adına önemli çalışmalar yapan kişileri bir kez daha hatırlamak ve ödüllendirmek için buradayız. Aylar süren çalışmalar sonucunda, birçok başarılı proje ve kişiyi tekrar kamuoyuyla paylaşmayı hedeflediğimiz etkinliğimizin en heyecanlı kısmı, şüphesiz ödüllerin açıklanacağı andır. Bu anın heyecanını da sizlerle birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi. Konuşmasında TÜMBİFED’in gelecek projelerinden de bahseden Bilge, “Amaçlarımızı ve çalışmalarımızı anlatırken, özellikle üzerinde durmak istediğim nokta, TÜMBİFED olarak ülkemize ve dünyaya katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan biri olan, hepimizin temel ihtiyacı, dünyanın şu an en fazla gereksinim duyduğu, oksijen kaynağı yaratmak için ağaçlandırma konusuydu. Aslında ağaç dikmek insanın kendisinden daha fazla diğer insanları ve doğayı düşünmesi olarak da açıklanabilir. Biz de bu gayeden yola çıkarak Kartal Bölgesi Ballıca Köyü’nde, 20.000 ağaçlık TÜMBİFED Hatıra Ormanı Projesi’nin ilk etabı olan 2.000 adet fidan dikimiyle projemize başladık. En yakın zamanda hem bu projeyi sonuçlandırmak hem de ağaçlandırma konusundaki çalışmalarımızla ülkemize katkı sağlamayı misyon edinmiş bulunmaktayız.” diye belirtti.

Dilay Korkmaz'ın sunduğu ve birçok önemli ismin ödül aldığı gecede memnuniyetlerini dile getiren Akademi Kültür ve Bilim Komisyonu üyeleri, ilk kez yapılmış olan akademi ödülleri fikrini çok sevdiklerini ve devamının gelmesi adına tekrar çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Özellikle akademik başarıların ön plana çıktığı gecede birçok akademisyen de ödüllerini aldı.  

 

İrem Yaman - Spor Ödülü

Prof. Dr. Esfender Korkmaz - Ekonomi Ödülü

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl - Tarih Ödülü

Prof. Dr. Mehmet Haberal - Sağlık Ödülü

Murat İkinci - Teknoloji Ödülü,

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan - Deprem Bilim Ödülü

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak - TÜMBİFED Akademi Ödülü

Hülya Koçyiğit - Yaşam Boyu Onur Ödülü

Abdürrahim Albayrak - Yılın Süpervizör Ödülü

Prof. Dr. Muhammed Şahin - TÜMBİFED Jüri Eğitim Özel Ödülü

Burak Beşir - Yılın En İyi Çıkış Yapan Besteci Ödülü 

Halil Tokel - TÜMBİFED Jüri Özel Ödülü 

Fox Tv- Doğan Şentürk - Yılın En İyi İçerik Kanalı

Türkiye’nin Nabzı – Didem Arslan Yılmaz  / Habertürk - Yılın Tartışma Programı Ödülü

Ertuğrul Özkök - Basın Meslek Onur Ödülü

Müge Anlı – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü

Buket Aydın - Yılın Özgün Aktüel Tv Programı Ödülü

Yüksel Aytuğ - Yılın Medya Eleştirmeni Ödülü

Hayri Ülgen - Spora Destek Ödülü

Abdülhalik Çimen - Yılın Haber Kanalı Ödülü

Klass Magazin, Muammer Kapucuoğlu’na - Yılın Cemiyet Dergisi Ödülü

Mete Kalkavan - Meslekte İstikrar Ödülü

İnci Ayan Birol - TÜMBİFED Jüri Özel Ödülü

Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı - Din Bilimleri Ödülü

Dr. Öğretim Üyesi Kamil Erken - Tarım Ödülü

Antarktika Bilim Heyeti -  Deniz Bilimleri Ödülü

Sinan Çelik - Müzik Ödülü

Darüşşafaka - Eğitim Ödülü

Lösev (Lösemili Çocuklar Vakfı) - STK Ödülü

Turan Gülcüoğlu - Kültür ve Sanat Eserleri Yaşatma Ödülü

Prıscılla Mary Işın - Gastronomi Ödülü

Prof. Dr. Fikrettin Şahin - Temel Bilimler Ödülü

Dilay Korkmaz - Yılın Magazin Programı Ödülü