Çamlıca Kulesi'nde Sivil İnisiyatifin Kanaat Önderleri TSTK Zirvesinde buluştu

TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev'in katılımıyla 62 ilin STK temsilcileri; Avrupa'nın en yüksek yapısı unvanına sahip olan Çamlıca Kulesi'nde bir araya gelerek, pandemi süreciyle birlikte STK’ların önemi ve hedefi konusunda önemli bir zirve gerçekleştirdi.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı Cevdet Akay’ın önderliğinde, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde 62 ilin STK temsilcileri; Avrupa'nın en yüksek yapısı unvanına sahip olan Çamlıca Kulesi'nde tarihi bir zirve olarak gerçekleşen toplantıda küresel salgın sonrası STK’ların yeni yol haritası da belirlenmiş oldu.

TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay, açılış konuşmasında TSTK’nın tarihçesine de atıfta bulunarak, bugüne dek yapılan önemli faaliyetleri ve bundan sonraki hedefleri anlattı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve  Balkanlar’dan sivil inisiyatifin bir araya gelerek ve güç birliği yaparak güzel projeler üretmeye devam edeceğinin de müjdesini verdi.  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise, STK’ların önemine vurgu yaparak STK’lara her türlü faaliyetlerinde destek vereceklerini belirtti. STK başkanları ve temsilcileri de karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak iyi dileklerini ilettiler.

TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay’ın  öncülüğünde ve Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen zirveye, TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan, TSTK İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Ekşi, TÜMBİKON Ulusal ve Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Strateji Başkanı Can Çobanoğlu, TÜMBİFED Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Kenan Aydın, RİDEVA Başkan Vekili, TÜMBİKON Genel Başkan Vekili Hayri Ülgen, TÜMBİKON-TÜMBİFED Genel Sekreteri Arif Ekşi, TÜMBİKON-TÜMBİFED Meclis Başkanı Prof. Dr. Ertaç Ergüven, DİYARDER Genel Başkanı Av. Vahit Kaya, MUŞBİAD ve Muş Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Dr. Şerafettin Ekici, RUBASAM Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Kılıçaslan Soku, Çebi Vakfı Genel Sekreteri Ayşe Çebi, Bolu Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Abdullah Tiftikçi, Bitlis Vakfı Başkanı Abdul Beşir Ceylan, RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut, Giresun Federasyonu Genel Başkan Vekili Fatih Aydın, MADEFE Genel Başkan Vekili Ömer El, TSTK Yönetim Kurulu Üyesi Asuman Karaşabanoğlu ile birlikte dernek ve vakıflarımızdan çok sayıda yönetici ve temsilci de katıldı.