TÜMBİFED, AKADEMİ KÜLTÜR VE BİLİM ÖDÜLLERİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ.

Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından TÜMBİFED (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu), Genel Başkan Mehmet Hüsrev öncülüğünde bir araya geldi. Toplantıda, 2023 yılı faaliyetleri ele alındı ve yaklaşmakta olan 7. Akademi, Kültür ve Bilim Ödülleri öncesi durum değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda, TÜMBİFED'in 2023 yılı için planladığı girişimler ve stratejik hedefler üzerinde yoğun bir değerlendirme yapıldı. Araştırma projeleri, eğitim programları, kültürel etkinlikler, yatırım ve işbirliği geliştirme faaliyetleri ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında yapılan fikir alışverişleri, TÜMBİFED'in etkisini artırmayı hedeflediği konular arasında yer aldı. Bu bağlamda KKTC’de TÜMBİFED Temsilciliğinin açılması, Doğu Karadeniz’de afetler ve etkileri, Akademi, Kültür ve Bilim Ödülleri ve son olarak Etkin ve Verimli Mahalli İdareler Sempozyumunun yapılması konuları kararlaştırıldı.

Toplantının odak noktalarından biri, yakında düzenlenecek olan 7. Akademi, Kültür ve Bilim Ödülleri oldu. Bu prestijli etkinlik, Türkiye'de çeşitli alanlarda önemli işler başarmış bireylerin başarılarını kutlamak amacıyla düzenlenmektedir. Yılın Başarı Ödülleri, topluma olumlu etkileri olan, bilgi ve yenilik sınırlarını zorlayan ve üstün başarılar sergilemiş kişilere verilecektir.

TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev yaptığı açıklamada, bu büyük etkinliğe hazırlanırken, kendi alanlarında öne çıkmış bireyleri belirlemek ve onurlandırmak için seçici kurulla birlikte özenle çalıştıklarını ifade etti. Yılın Başarı Ödülleri, toplumun ilerlemesine önemli katkılarda bulunan, dikkate değer buluşlar gerçekleştiren ve dönüştürücü etkileri olan kişilere sunulacağını ifade etti. Hüsrev konuşmasını şöyle sürdürdü: TÜMBİFED, mükemmeliyeti teşvik etme, işbirliğini geliştirme ve Türkiye'nin ilerlemesine katkıda bulunma vizyonuyla faaliyet göstermektedir. TÜMBİFED, bilimsel ilerlemeyi teşvik ederek ve bireylere ilham vererek Türk toplumunu güçlendirmekte ve ülkenin ilerlemesine yönelik sağlam bir temel oluşturmaktadır şeklinde konuştu.

Yapılan TÜMBİFED Yönetim Kurulu Toplantısına Genel Başkan Mehmet Hüsrev’in yanı sıra; İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer, TÜMBİFED Genel Başkan Vekilleri; Prof. Dr. Muammer Ertaç Ergüven, Murat Gökpınar, Genel Başkan Yardımcısı İshak Koçoğlu, Genel Sayman Maksut Okur, Genel Koordinatör Arif Akşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Toplu, Nedim Malkoç, Prof. Dr. Nurettin Yiyit, Güvenç Kurtar, Prof. Dr. Aynur Aydın, Dr. Osman Kan, Prof. Dr. Zeki Durak, Fatih Saruhan, Avukat Ayşem Şanlı, Mesut Bakacak, Av. Engin Kara, Hamit Seydaoğlu; Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Ekşi, TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan, RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut, DİYAR-DER Genel Başkanı Av. A. Vahit Kaya, Akademik Kurul Üyeleri Prof. Dr. Ali Akdemir, Prof. Dr. Şener Akıncı, Prof. Dr. Kenan Aydın, Prof. Dr. Cem Gazioğlu, Prof. Dr. Turgay Biçer, Prof. Dr. Mustafa Uslu, Prof. Dr. Harun Demirkaya, Prof. Dr. Başak Solmaz ve Prof. Dr. Suat Gezgin katıldı.