“TÜMBİFED HATIRA ORMANI” PROJESİNİN İLK FİDANLARI DİKİLDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nün “TÜMBİFED Hatıra Ormanı” için yer tahsis ettiği Kartal Ballıca Köyü Orman alanına çok sayıda üyemizin katılımıyla birlikte fidanlar dikildi.

TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge “Federasyon olarak yaptığımız her projenin önemi çok büyük, fakat hatıra ormanının benim için çok daha farklı bir yeri var. Özellikle çocuklarımızı da düşünerek federasyon olarak şu an burada olmaktan dolayı mutluyuz. İlk fidanlarımızın dikimini gerçekleştirdik bu proje bizim için burada bitmiyor, üyelerimizle birlikte daha temiz bir dünya adına görevimizi yerine getirerek istikrarlı bir şekilde ağaçlandırma konusunun takibini sağlayacağız” diye belirtti.

 

RİBİAD Başkanı Erol Aykut, DİYARDER Başkanı Av. Vahit Kaya, MUŞBİAD Başkanı Dr. Şerafettin Ekici, KARDERFED Genel Başkanı Cevdet Akay, TÜMBİAD Başkan Vekili Okan Uzun da projeye destek vermek amacıyla fidan diktiler. 

 

Çevre Komisyonu Başkanı Aynur Acar, Deprem konusunda çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Spor Komisyonu Başkanı, Spor Yazarı ve TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen de ağaçlandırma çalışmalarına katıldı.

 

 

Fidan dikimi sonrasında birlikte brunch yapan üyeler güne tulum eşliğinde yöresel halk oyunlarıyla devam etti. Birçok bölgenin federasyon üyeleri ve başkanlarının bir araya geldiği etkinlikte hem çevre adına önemli bir adım atıldı hem de birlik ve beraberliğin önemi bir kez daha hatırlandı.

 

İnsanoğlunun yanlış politikalarla tetiklediği Küresel Isınma ve devamında meydana gelen iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmak, hava kirliliğine karşı karbondioksit emilimini artırmak ve daha çevreci bir yaklaşımla çevreci yaşam koşullarını benimseyerek önemler almak her bir bireyin sorumluluğudur.

 

Bugün toprakla buluşan bu fidanlarımızın yarınlarımız olan çocuklarımızın gelecekteki yaşam koşullarına olumlu katkı sağlamasını temenni ediyor, ülkemize ve geleceğimize hayırlı olsun diyoruz.