TÜMBİFED MASKE BAĞIŞINDA BULUNDU

TÜMBİFED Covid-19 sürecinde desteklerine devam ediyor. Bilgilendirme çalışmaları yapmak adına alanında birçok uzmanı bir araya getirerek önemli çalışmalar yapmayı amaçlayan Sivil Toplum Kuruluşu maske bağışlarında bulundu.

TÜMBİFED daha önce de çeşitli projeler yaptığı Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü ile yeni bir çalışmayı gerçekleştirdi. Enstitüsü tarafından yapılan maskeleri çeşitli sağlık kuruluşlarına bağışını gerçekleştiren TÜMBİFED, Covid-19 sürecinde desteklerine devam ediyor. Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Araştırma ve Eğitim Hastanesine 10.000 adet maske bağışında bulunan TÜMBİFED ardından Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne de 1.000 adet maske dağıtımını gerçekleştirdi. Hastane bağışlarına ek olarak 3.000 adet maskenin üyelere dağıtımı yapıldı. Son olarak KKTC’ye 10.000 adet maske bağışında bulunan TÜMBİFED desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Maske dağıtımının ardından açıklama yapan TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge, “Covid-19 pandemisi kapsamında desteklerimize devam ediyoruz. Özellikle sağlık çalışanlarının ihtiyacı olan tıbbi malzemenin önemi her geçen gün artmakta. Bizler de ilişkilerimizin her daim sıkı olduğu, bağlarımızın istikrarlı bir şekilde devam ettiği KKTC ile bu zor dönemde tekrar bir olduk. Gerçekleştirdiğimiz maske bağışıyla ihtiyaçları bir nebze olsun karşılamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda TÜMBİFED Akademik Kurul üyemiz Doç. Dr. Nurettin Yiyit’in Başhekimi olduğu Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne maske konusunda desteğimizi gerçekleştirdik. Bu zor süreçte bilinçlenme ve bilinçlendirme çalışmalarımıza destek veren Doç. Dr. Nurettin Yiyit’e ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Yapılabilecek her türlü desteğe bizler de katkı sağlamak istiyor ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı ilerletiyoruz.” açıklamasında bulundu.