TÜMBİFED Yeni Yönetim Kurulunu Oluşturdu

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) dün akşam Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşen kurul toplantısında yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeni üyelerinin katılımıyla her geçen gün daha da büyüyen TÜMBİFED farklı projelerle ülkemize katkı sağlamayı amaçlıyor.

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) dün akşam Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşen kurul toplantısında yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeni üyelerinin katılımıyla her geçen gün daha da büyüyen TÜMBİFED farklı projelerle ülkemize katkı sağlamayı amaçlıyor.

Prof. Dr. Binhan Elif Yılmaz’ın gündemi okumasıyla açılışı yapılan toplantı TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge’nin konuşması ile başladı. Konuşmasında 10 aya yakındır Federasyon Genel Başkanlık görevini yürüttüğünü söyleyen Bilge, federasyonun istikrarlı bir şekilde farklı alanlarda projelerin üretildiği bir ortam haline gelmesinden ne kadar mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi. Federasyon olarak ülkemize, insanlığa katkı sağlayacak her türlü projenin arkasında duracaklarını belirtti.

Genel Başkanın ardından konuşmasını yapmak adına kürsüye çıkan Komisyonlar Başkanı Prof. Dr. Ertaç Ergüven ise komisyon projelerinin hepsinin birer değer olduğunu ve Komisyonlar Başkanı olarak sürece her türlü yardım ve desteği sağlayacağını belirtti.

Sunumunu Ayşe Emine Sultan Çelik’in gerçekleştirdiği kurulda yeni üyelerin tanıştırılmasının yanı sıra komisyonların faaliyet planları da anlatıldı.

Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan ise en kısa zamanda federasyon çatısı altında farklı illerden de dernekler eklenmesi adına çalışmaların başladığını söyledi.

Kadın ve Aile Birliği Komisyonu Başkanı Nurdan Tümbek Tekeoğlu ise 8 Mart Dünya Kadınlar için önemli bir proje gerçekleştireceğini ve birçok önemli ismi bir araya getirmeyi planladıklarını söyledi.

Gastronomi Komisyonu Başkanı Şefika Günyel ise yemek kültürü çok eskilere dayanan ve birçok medeniyete tatlarıyla örnek olmuş Türk mutfak kültürü değerlerini başka kültürlerin sahiplendiğini belirtti. Günyel, mutfak kültürü değerlerimizi araştırarak doğrusunun açıklanacağı bir zirve serisini gerçekleştireceklerini anlattı.

Mehmet Hüsrev ise organizasyon ve projelerin çok başarılı geçtiğini özellikle katılan herkesin ülke ve dünya adına önemli çalışmalar yapmak istemesinin çok değerli olduğunu belirtti.

RİBİAD Başkanı Erol Aykut ise özellikle federasyon içerisinde ve dernekler arasında bir aile bağının olduğunu ve durumun her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtti. RİBİAD olarak her zaman hem üyelere hem de projelere ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirtti.

Ülkeler Arası Sosyal ve Kültürel İlişkileri Geliştirme Komisyonu tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi ve TÜMBİFED ortaklığında gerçekleştirilecek Uluslararası Karadeniz Zirvesi’ni anlatan YTÜ-İİBF Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın, iş birliği neticesinde Karadeniz’in öneminin vurgulanacağı ve özellikle Karadeniz Ülkeleri arasındaki ilişkinin gelişeceğini bir zirve olacağını söyledi.

Tekstil Dokuma Geliştirme Komisyonu Prof. Dr. Hülya Tezcan ise Camii Minber örtülerinin el dokumalarıyla yenilenmesi projesini anlatarak başladı. Özellikle Osmanlı kumaş ve desen kültürü konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren Tezcan, projenin detaylarını anlattı.

Spor Komisyonu Başkanı Hayri Ülgen ise Ekim sonunda gerçekleşecek Eski Beşiktaş futbolcuları ve TÜMBİFED arasında gerçekleşecek maçın ardından kadın ve erkekler arasında oynanması planlanan bir futbol müsabakasının bilgilendirmesini yaptı.

Vizyon ve Yaşam 2023 Komisyonu adına konuşan Aysun Kılıçaslan Soku ise üniversiteler arasında önemli isimlerin konuk edilmesiyle Kasım ayında başlayacak olan serinin Mayıs ayına kadar farklı üniversite ve konuşmacılarla devam edeceğini söyledi.

Çevre Komisyonu Başkanı Aynur Acar ise dünyada atık sorununun büyük bir problem haline geldiğini ve acil önlem alınması gerektiğini söyleyerek sözlerine başladı. Projelere başlamadan önce federasyon içerisinde bu soruna çözüm bulabilmek adına çalışmaların gerçekleşmesi gerektiğini belirten Acar, geçen yıl gerçekleşen İklim Zirvesi’nin bu yıl da tekrarlanması gerektiğini anlattı.

Dr. Ramazan Kurtoğlu ise göç ve göçmen sorunu üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle bu konu hakkında bilinçlenilmesi gerektiğini belirtti.

Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Şahin ise özellikle gençlere yönelik projelerin geliştirilmesi gerektiğini ve bu sebeple bir gençlik festivali konusunda çalışmaların yapılabileceğini belirtti.

Prof. Dr. Kadir Seyhan ise RİBİAD ve TÜMBİFED ortaklığında gerçekleşecek Hamsi Zirvesi’nin çalışmalarından ve öneminden bahsetti.

Prof.Dr. Haydar Livatyalı ise federasyon içerisinde çeşitli projelerin geliştirilmesi için çalışmalara başlanacağını ve bu sebeple genel toplantıların yanı sıra komisyon toplantılarının gerçekleşmesi konusunda önerilerde bulundu.