TÜMBİFED Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜMBİFED Yönetim Kurulu Toplantısı, 17 Eylül 2020 Perşembe günü, yönetim kurulu üyelerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

 

Sosyal mesafe kurallarının titizlikle uygulandığı ve kurul üyelerinin maske ile katıldığı toplantı, açık havada gerçekleştirilen akşam yemeği sonrası Prof. Dr. Ertaç ERGÜVEN’in açılış konuşması ile başladı.

 

TÜMBİFED tarihçesi ve paydaş olarak iş birliği içerisinde bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili bilgiler paylaşan ERGÜVEN, toplantı gündemini kurul ile paylaşıp, konuşmacıları tanıttı.

 

Ardından TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet HÜSREV açılış konuşmasını gerçekleştirdi. TÜMBİFED amaç ve fikirlerini üyelerle paylaşan HÜSREV, “Vatanperverlik ortak noktası ile ülkemizin küresel güç olmasında lokomotif olacağız” dedi.  HÜSREV ayrıca, önceki dönem başkanı Cemil BİLGE’ye çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Başkan HÜSREV’in konuşması ardından üyeler tek tek söz alarak, kendileri ve profesyonel çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. 

 

Üyelerin konuşmaları ardından yeniden söz alan TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet HÜSREV, akademik çalışmalar gerçekleştiren üyeler ile branşları doğrultusunda makaleler hazırlayıp bir araya getirecekleri bir kitapçık hazırlayıp, bakanlar kurulu ve cumhurbaşkanlığına sunulması hakkında görüş alışverişinde bulunacaklarını belirtti.

 

Yeni görevinde, güçlü TÜMBİFED ailesinin destekleriyle başarılı olacağına inandığını söyleyen HÜSREV, “Ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak projelere, hep birlikte imza atacağız.” dedi.

 

Mehmet HÜSREV’in konuşması ardından söz alan İstanbul Anadolu Yakasın Pandemi Hastanesi Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan VARANK Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin YİYİT, pandemi süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sağlık Bakanlığının destekleri ile süreci en başından bugüne kadar titizlikle yürüttüklerini belirten YİYİT, “Yeni normal dönem ile tüm dünyada artmaya başlayan rakamlar insanları haklı olarak tedirgin etti. Bu süreci doğru yönetmemizdeki en önemli husus, sosyal mesafe kurallarına uyulması, maske kullanımı ve el hijeni” dedi.

 

Doç. Dr. Nurettin YİYİT’ten sonra konuşan Siber Güvenlik Federasyonu Başkanı Muhammed Taha GERGERLİOĞLI, pandemi sürecinden dolayı ertelenen Gıda Güvenliği, Biyo Güvenlik ve Siber Güvenlik Zirvesi hakkında bilgiler verdi. GERGERLİOĞLU, “Önemli bir proje. Türkiye’de ilk defa siber güvenlik müfredatını hazırladık. İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle, Adli Bilişim Laboratuarı projesini gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle ertelenen zirvemizi ilk fırsatta düzenleyip, bu önemli konuları etraflıca değerlendireceğiz.” dedi

 

Başkanlık sistemi hakkındaki görüşlerini de belirten GERGERLİOĞLU, sistemin Türkiye Cumhuriyet’ine büyük yararlar sağladığını ve hala gelişime açık olduğunu söyledi.

 

Muhammed Taha GERGERLİOĞLU’nun ardından söz alan TÜMBİFED Genel Sekreteri ARİF EKŞİ, gerçekleştirilmesi planlanan ‘Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri Töreni’ hakkında bilgiler paylaştı. EKŞİ, aynı zamanda TÜMBİFED bir önceki başkanı Cemil BİLGE’nin başlattığı Selatin Cami Minber Örtüleri projesiyle ilgili de detayları paylaştı.

 

Kapanış konuşması TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet HÜSREV tarafından gerçekleştirilen toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.