TÜMBİFED’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN ÖZEL GÖSTERİM

TÜMBİFED (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu) Kadın ve Aile Birliği Komisyonu tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde 7 KİBELE Belgeseli, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gösterildi. Belgesel gösteriminin ardından Kadınlar Günü kapsamında Dr. Nurdan Tekeoğlu moderasyonluğunda TİSVA Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Sanatçı Selda Alkor, Belgesel Yönetmeni ve Akademisyen Orhan Tekeoğlu, Mikro girişimci Melek Yılmaz söyleşisi gerçekleşti.

Etkinlik öncesinde 8 Mart Kadınlar Günü’nün öneminden bahseden TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge, “Bildiğimiz üzere, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte, sadece bir kadın sorunu da değildir. Bu konu, sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur” açıklamalarında bulundu.

Tören sonunda ise Melek Yılmaz’a TÜMBİFED Üyeleri Aynur Acar ve Ayşe Çebi, Aziz Akgül’e TÜMBİAD Genel Başkanı Mehmet Hüsrev ve Diyarbakır Dernek Başkanı Vahit Kaya, Selda Alkor’a TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge, Orhan Tekeoğlu’na ise TÜMBİFED Genel Sekreteri Arif Ekşi, Karabük Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cevdet Akay ve Spor Yazarı Hayri Ülgen plaket takdim etti ve gelecek Kadınlar Günlerinde kadınların sorunları değil başarılarının konuşulması temennilerinde bulunuldu.