TÜMBİFED'DEN KKTC ZİYARETİ

TÜMBİFED (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu) Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, KKTC'ye Başarılı Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

TÜMBİFED (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu) Genel Başkanı Mehmet Hüsrev’in öncülüğündeki heyet, KKTC'ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Türkiye-Kıbrıs ikili ilişkilerini güçlendirmeyi, ekonomi, kültür, sanat, ticaret ve diğer birçok alanda iyileştirmeler ve yatırımlar yapmayı amaçlayan iki günlük resmi temaslarda bulundu. KKTC yetkilileri, TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev'i içtenlikle karşıladı.

Hüsrev, iki günlük resmi temasları sırasında Dış İşleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nu, Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Sn. M. Ergün Olgun'u, Ticaret Odası Başkanı Sn. Turgay Deniz'i, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sn. Olgun Amcaoğlu'nu, Türkiye Büyükelçisi Sn. Metin Feyzioğlu'nu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Hasan Taçoy'u ve son olarak da Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar'ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretler süresince, bakanlara ve Cumhurbaşkanı Sn. Tatar'a, akademik kurul üyelerinden oluşan bir ekip, projeler hakkında bilgi sunarak karşılıklı müzakerelerde bulundu.

Yapılan görüşmeler, ileride gerçekleştirilecek somut yatırımlar için hayırlı bir adım olarak değerlendirildi. Ayrıca, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs arasındaki dostluk ilişkilerinin daha da güçlenmesine ve gelecekteki işbirlikleri için umut verici bir adım olacağı vurgulandı.