TÜMBİFED’ten Yenikapı Tanıtım Günlerine Destek

Cevdet Akay başkanlığındaki Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (TSTK) tarafından düzenlenen Yenikapı Etkinlik Alanı’ndaki ‘Tanıtım Günleri’ başladı. 28-31 Ekim tarihleri arasında 4 gün sürecek etkinliğe Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu’da (TÜMBİFED) destek veriyor.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu ve Platformu öncülüğünde düzenlenen TSTK Tanıtım Günleri açılış töreniyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Açılış törenine TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, TÜMBİKON ve TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay, İstanbul Vali Yardımcı Faik Oktay Sözer, eski milli futbolcu TRT Spor yorumcusu Hayri Ülgen ile birlikte siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 4 gün boyunca devam edecek etkinlikte Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden katılan her il, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, folklorik ve gastronomik özelliklerini sergileyecek.

‘’BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYAN GÜZEL BİR ETKİNLİK’’

Açılışta konuşan TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, ‘’Organizasyonda emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşları tebrik ediyorum. Çok güzel çalışmalar söz konusu. Büyük bir emek var. Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu bölgesel, mesleki ve sektörel bazlı dernekleri bir araya getirerek ''Türkiye için el ele'' sloganıyla, birlik beraberliği ve kültür kaynaşmayı sağlayan güzel bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu etkinlik farklı kesimleri bir araya getirerek farkındalık oluşturmak için önemli bir birlikteliktir. Katılım da oldukça yüksek. Tabi ki pandemi kurallarına da uyarak. Ben de TÜMBİFED başkanı olarak herkesi bu güzel etkinliğe davet ediyorum’’ ifadelerini kullandı.